Saúdská Arábie má v plánu postavit nové mega letiště
Zpět
Jeho královská Výsost korunní princ Mohammed bin Salman bin Abdulaziz, předseda vlády a předseda Rady pro hospodářské a rozvojové záležitosti (CEDA), předseda Veřejného investičního fondu (PIF), dnes oznámil hlavní plán pro mezinárodní letiště krále Salmana, který posílí pozici Rijádu jako globálního logistického centra, podpoří dopravu, obchod a cestovní ruch a bude fungovat jako most spojující východ se západem.
Očekává se, že mezinárodní letiště krále Salmána bude jedním z největších světových letišť o rozloze přibližně 57 km2, což umožní šest paralelních drah a včetně stávajících terminálů pojmenovaných po králi Khalidovi. Bude také zahrnovat 12 km2letištních podpůrných zařízení, obytných a rekreačních zařízení, maloobchodních prodejen a dalších logistických nemovitostí. Cílem letiště je do roku 2030 pojmout až 120 milionů cestujících a do roku 2050 185 milionů cestujících s kapacitou zpracovat 3,5 milionu tun nákladu.
🇸🇦Arabové chtějí postavit nějaký nudný letiště🥱Mezinárodní letiště krále Salmána v Rijádu by se mělo stát globálním logistický uzlem. Do roku 2050 by mělo být schopno odbavit 185 milionů PAX (ATL má za rok 75,5 mil. PAX). pic.twitter.com/gmAUhst7tc
— flyondrej.eu (@OndrejB_) November 29, 2022
-
Maroko: Zpáteční letenky z Prahy do Marrákeše 3.353 Kč
-
Francie: Zpáteční letenky z Prahy do Bastie 3.710 Kč
-
Řecko: Zpáteční letenky z Prahy do Athén 2.620 Kč
-
Jihoafrická republika: Zpáteční letenky z Prahy do Kapského Města 12.268 Kč
-
Itálie: Zpáteční letenky z Prahy do Pisy 708 Kč
-
Spojené arabské emiráty: Zpáteční letenky z Prahy do Dubaje 6.744 Kč
-
Řecko: Zpáteční letenky z Prahy na Santorini 4.990 Kč
-
Mauricius: Zpáteční letenky z Prahy na Mauricius 11.990 Kč
-
Tunisko: Zpáteční letenky z Prahy do Monastiru 3.990 Kč