Zpět

Emirates zahájila zkušební provoz IATA Travel Pass

Dubajská aerolinka včera zahájila na letu z Dubaje do Barcelony zkušební provoz cestovního pasu IATA.

ZDROJ: Emirates

Aerolinka Emirates včera odstartovala zkušební provoz cestovního pasu IATA. Mobilní aplikace usnadní bezpečnou organizaci cest pasažérů a to v souladu se všemi vládními nařízeními souvisejícími s testováním na COVID-19 či vakcinací.

První pasažéři cestující z Dubaje do Barcelony na letu EK 185 si dnes vyzkoušeli „digitální pas”, jímž verifikovali a následně nasdíleli svá data související s testy na COVID-19 se společností Emirates.

Zkušební provozy jsou dalším krokem, který zjednoduší cestování a umožní pasažérům spravovat veškerou svou dokumentaci spojenou s COVID-19 v digitální a naprosto bezpečné podobě. V budoucnu budou pasažéři moci sdílet své očkovací certifikáty i s dalšími autoritami a aerolinkami.

Adel Al Redha, provozní ředitel Emirates, řekl: „Možnost zprocesovat cestovní data pasažérů související s COVID-19 v digitální podobě jsou cestou kupředu. Je nám potěšením, že můžeme být společně s IATA průkopníky zkušebního provozu, a to v reálném čase. Brzy také spustíme iniciativy pro další usnadnění a zlepšení zákaznické zkušenosti.”

Zkušební provoz probíhá na vybraných letech Emirates z Dubaje do Barcelony a z Londýna (Heathrow) do Dubaje a brzy bude rozšířen na další trasy. Pasažéři si před cestou stáhnou aplikaci a zaregistrují se v digitálním pasu. V Dubaji se Emirates spojila s Prime Health Care Labs, autorizovanou institucí pro zabezpečené zasílání výsledků pasažérům právě skrze aplikaci, pasažéři cestující z UK mohou pro totéž využít společnost Screen4 labs.

Aplikace IATA Travel Pass bude mít integrovaný registr všech cestovních požadavků, aby pasažérům umožnila vyhledat přesné a aktuální cestovní informace a požadavky ke vstupu do všech zemí, bez ohledu na jejich cestovní itinerář.  Obsahovat bude i registr laboratoří, díky němuž si budou pasažéři moci v místě odletu vybrat testovací centrum či laboratoř, které splňují všechny standardy pro testování a požadavky na očkování v jejich finální destinaci.

Globální registr, který je spravován IATA, bude současně zajišťovat bezpečný tok nezbytných informací mezi všemi zúčastněnými stranami a organizovat tak bezproblémový proces pro pasažéry.

Díky iniciativám, jako je zkušební provoz IATA cestovního pasu, může Emirates přinášet nejnovější řešení pro bezpečné a pohodlné cestování. Nejnovější aktualizace podmínek navíc pasažérům poskytuje více flexibility a cestovatelům umožňuje využít letenku kdykoliv až po dobu 36 měsíců.