Zdroj: Emirates

Letecká společnost Emirates obdrží v letošním roce další tři letouny typu A380 od společnosti Airbus, úplně poslední letadlo by mělo být zařazeno do flotily v listopadu, což je dříve oproti původnímu harmonogramu dodávky, která byla naplánována na červen 2022.

Všechny tři nové A380 budou obsahovat vybavení Premium Economy tříd, stejně tak nejnovější interiéry, které jsou pro toto letadlo charakteristické, včetně soukromých apartmá a sprchových lázní ve First Class, oblíbeného palubního salónku a sklápěcích sedadel v Bussiness Class. Každé sedadlo je ve všech třídách také vybaveno osobní obrazovkou, největší ve své třídě, která zajistí dokonalý zážitek z bezkonkurenční nabídky oceňovaného palubního zábavního systému ice společnosti Emirates.

ZDROJ: Emirates

Díky těmto dodávkám se celková flotila letadel A380 společnosti Emirates v listopadu rozroste na 118 kusů, včetně šesti letadel vybavených sedadly Premium Economy v konfiguraci 4 tříd.

„Se společností Airbus jsme se dohodli na dodání zbývajících objednávek letadel A380, u kterých jsme také zajistili finance na jejich nákup. Tato nová letadla budou zahrnovat také oblíbená sedadla Premium Economy třídy, aktuálně se na spuštění tohoto nového modelu kabiny připravujeme a spustíme ho v následujících měsících,“ uvedl Sir Tim Clark, prezident letecké společnosti Emirates.

„V následujících dvou desetiletích bude Emirates i nadále největším provozovatelem tohoto typu moderního letadla, stejně tak jsme odhodláni zajistit, aby zákaznické zkušenosti s A380 zůstaly co nejlepší, proto budeme nadále pokračovat s investicemi do vylepšení našich produktů a služeb.“

S postupným rozvolňováním cestovních omezení po celém světě, které následovalo po zahájení očkovacího programu proti COVID-19, se Emirates rozhodla v říjnu obnovit provoz na palubách A380 na oblíbených linkách mezi Dubají a Ammánem, Káhirou, Düsseldorfem, Frankfurtem, Guangzhou, Londýnem (Heathrow), Los Angeles, Manchesterem, Mauriciem, Moskvou, Mnichovem, New Yorkem (JFK), Paříží, Torontem, Vídní, Washingtonem DC a Curychem.

Akční nabídka letenek od Emirates