Zpět

O víkendu začíná letní letový řád, letiště v Bratislavě nabídne 5 linek

Zmenou času zo zimného na letný v nedeľu 28. marca sa v letectve prechádza zo zimného na letný letový poriadok.

Zdroj: Letiště Bratislava

Kým tradične sa letný letový poriadok rozbieha na plné obrátky hneď s prechodom na letný čas, tento rok vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu a dobiehajúce lockdowny vo väčšine európskych krajín bol štart letných liniek posunutý na mesiace máj a jún.

Aktuálne je možné z Letiska M. R. Štefánika využiť 3 pravidelné letecké linky. Dopravca Wizz Air zabezpečuje lety do Londýna-Lutonu 1 x týždenne, dopravca Air Cairo prevádzkuje lety do egyptskej Hurghady a z nej rovnako raz týždenne a slovenský dopravca AirExplore lieta do švédskeho Štokholmu 2 x mesačne.

Prechodom na letný letový poriadok cez víkend z 27. na 28. marca pribudnú k uvedeným trom pravidelným linkám aj lety do Kyjeva-Žuljany (Wizz Air) a Londýna-Stanstedu (Ryanair).

Viac letov by malo na Letisku M. R. Štefánika pribudnúť od mája, kedy dopravcovia plánujú spustiť aj lety do Sofie, Skopje, Ľvova, Odesy (všetky lety Wizz Air) a tiež do Milána, Ríma, Bruselu-Charleroi, Alghera na Sardínii, Birminghamu, Edinburghu, Leedsu-Bradford, Manchesteru, Kyjeva-Boryspiľu a Dublinu (všetky lety Ryanair).

Od júna predáva dopravca Ryanair letenky z Bratislavy tiež do bulharského Burgasu, na Pafos na Cypre, na ostrov Korfu, na španielsku Malorku a do Malagy. Do konca júna navyše dopravca umožňuje zmeniť si zakúpený let bez poplatku.

Počas leta sú nahlásené aj charterové a pravidelné lety cestovných kancelárií do dovolenkových letovísk v Grécku, Turecku, Bulharsku, na Cypre, Kapverských ostrovoch, v Španielsku, v Taliansku či v Tunisku.

V období od 20. marca 2021 do 28. apríla 2021 platí podľa uznesenia vlády SR č. 160/2021 zákaz vychádzania, ktorý sa nevzťahuje na cestu na účel vycestovania do zahraničia, okrem cesty na rekreáciu v zahraničí. Pri odletoch do zahraničia je potrebné v závislosti od jednotlivých destinácií preukázať sa negatívnym RT-PCR testom či zotrvať v karanténe, po prílete na Slovensko sa vyžaduje registrácia, domáca izolácia a testovanie na Covid-19.

Rekonštrukcia križovatky vzletových a pristávacích dráh a zatvorené letisko

V období, počas ktorého nie je možné cestovať na dovolenky  (konkrétne od 14. apríla do 24. apríla) prebehne na letisku rekonštrukcia križovatky oboch vzletových a pristávacích dráh. V uvedených dňoch bude letisko uzatvorené pre leteckú dopravu (okrem heliportov). „Rekonštrukcia križovatky dráh bola dlho plánovaná a leteckí dopravcovia boli o nej vopred informovaní, preto na dané obdobie letenky nepredávali. Rovnako cestovné kancelárie nenaplánovali na tieto dni žiadne turnusy. Je aj pozitívnou zhodou okolností, že rekonštrukcia, počas ktorej musí byť letisko úplne uzatvorené, prebehne v súbehu s obdobím platnosti zákazu vycestovať na dovolenky v zahraničí,“ uviedol Imrich Ancin, riaditeľ letovej prevádzky a člen predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Bratislava.

TZ Letiště Bratislava