Dubajská letecká společnost Emirates oznámila, že od 1. října bude nasazovat na lince do Istanbulu letoun Airbus A380. Bude se jednat o vůbec první komerční linku do/z Turecka, na které bude nasazen tento dvoupatrový Airbus.

Letoun A380 společnosti Emirates nabídne v konfiguraci třech tříd celkem 517 míst k sezení – 14 sedadel Private Suite ve First Class, 76 plně polohovatelných sedadel v Business Class a 427 prostorných míst v Economy Class. Navýší se tak denní kapacita o 150 míst oproti současné konfiguraci Boeingu 777-300ER.

„Jsme nadšeni, že můžeme představit naši vlajkovou loď cestujícím z Istanbulu. Emirates létá do Turecka již 34 let, během této doby jsme přepravili šest milionů zákazníků na více než 23 000 letech. Nasazení A380 je pro nás dalším významný milníkem a my děkujeme všem partnerům a zúčastněným stranám za jejich podporu a pomoc,“ řekl Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates.

Majid Khan, viceprezident pro letecký rozvoj letiště iGA Istanbul k tomu uvedl: „Je nám ctí, že světový provozovatel A380 nasadí na linku Dubai – Istanbul svou vlajkovou loď, bude se jednat o vůbec první A380 nejen na istanbulském, ale i tureckém letišti. Navýšení kapacity podpoří cestovní ruch mezi našimi národy, díky rozsáhlé globální síti Emirates přivítáme více návštěvníků. Těšíme se na další rozvoj našich dobrých vztahů a vítáme Emirates A380 na istanbulském letišti.“