Cestování do Neapolev Itálii

Už pár měsíců dozadu jsem koukal po levných letenkách do Neapole a stále se nedařilo najít něco krátkýho za pětistovku (nemám WDC členství). Nakonec se vydařilo a to týden před odletem! Kupuju Wizz Air v sobotu tam a Ryanair v pondělí zpět, cena kolem 560 Kč.

Letenky do Neapole

Do Neapole můžete využít z Prahy hned dva lowcostové dopravce. Maďarská nízkonáladovka Wizz Air létá do italského města 2x týdně (v úterý a sobotu). Irský lowcost Ryanair nabízí dokonce 4 lety týdně (v pondělí, středu, pátek a neděli).

Od března 2022 dokonce hlásí návrat na linku i britský lowcost easyJet s frekvencí letů 3x týdně (pondělí, středa a pátek).

Doprava z letiště do centra není nijak komplikovaná. Do centra jezdí Alibus, který zastavuje na hlavním vlakovém nádraží a pak u moře v přístavišti. Cena za lístek je 5 EUR, možné koupit u řidiče cash i kartou. Na hlavním nádraží jste do 15 minut.

Ubytování v Neapoli. Vyzkoušel jsem jen jeden hotel a aspoň budete vědět, kterému hotelu se spíše vyhnout.

Hotel Eden

Níže naleznete mé hodnocení, které jsem psal na booking. Osobně bych tento hotel již znovu nebral. Hodnocení na portále booking se tváří jako dobré 7,1, já bych dal tak 4. Za dvě noci jsem platil 1.474 Kč, za tu cenu si myslím že naleznete i něco lepšího, ještě když budete cestovat například ve dvojici.

NeapolINSTAGRAMspots

Stanice metra „Toledo“

Stanice Toledo se nachází na lince 1 a je pojmenovaná po nedaleké ulici Via Toledo. Podle některých žebříčků se jedná o jednu z nejkrásnějších stanic metra v Evropě, ale také i ve světě. Ve své sbírce má také některá ocenění jako například v roce 2013 za stavbu roku. Fotka na instagram vám odtud tak nesmí chybět. Pokud vyrazíte brzo ráno, metro jezdí od 6, tak zde budete úplně sami.

Belvedere San Martino

Pokud chcete nejlepší výhled na celé město, tak určitě nevynechte toto místo. Nejlepší výhledy ale nejsou úplně na vrcholu, ale po cestě tam. Při stoupání po schodech ulicí Vie Pedamentina S. Martino objevíte hned několik míst, ze kterých si užijete ty nejlepší pohledy.

Quartieri Spagnoli

Takzvaná španělská čtvrť byla mnoho let považována za jedno z nejnebezpečnějších míst, ale bylo lepší se jí vyhnout. V posledních letech, se ale tato část Neapole stala jednou z hlavních turistických atrakcí. Celý den se můžete proplétat úzkými uličkami, kde se vám nad hlavou suší prádlo. Akorát si dejte pozor, v těchto uličkách i přesto jezdí auta a skůtry, takže je dobré předvídat před každým rohem.

Castel Nuovo / Piazza del Plebiscito / Galleria Umberto I

Castel Nuovo nebo také Maschio Angioino je jedním z architektonických symbolů neapolského města. Pevnost chránila město před nepřáteli na moři.

Piazza del Plebiscito je nejdůležitějším náměstím v Neapoli. Všechny větší akce se konají právě zde.

Fotky na instagramu, které jsou pořízeny v Galleria Umberto I, si klidně můžete splést s nákupním pasáží, která se nachází v italském Miláně.

Antica Pizzeria Port’Alba

Podle internetů se jedná o první pizzerii na světě. Otevření se datuje k roku 1830. Určitě si tam na pizzu zajděte. I když se jedná o takto profláknutý podnik, tak ceny jsou fajn. Nejtypičtější pizzy z neapolské kuchyně jsou Margherita a Marinara, cena 5-6 EUR, ostatní od 7 do 10 EUR.

Po obědě si nezapomeňte potom skočit do nějaký cukrárny/kavárny, například La Sfogliatella Mary a ochutnejte místní dezerty jako sfogliatella, zeppole nebo babá.